Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epizoda 02x01 - Four Months Later

21. 3. 2008
Epizoda začíná v Egyptě kde Mohinder přednáší o lidech kteří objevili zvláštní schopnosti a o epidemii která je postihla, připravující je o jejich schopnosti a nakonec i o život. Po přednášce za ním přijde člověk jménem Bob a nabízí mu aby pracoval pro společnost. Ukáže se že Bob má schopnost alchymie (mění věci ve zlato) díky které má společnost neomezené finance pro výzkum, který Mohinder povede.

San Cristóbal, Honduras, sourozenci Maya a Alejandro unikají policii. Maya se bojí že když je chytí budou umírat lidé. Alejandro ji uklidňuje a ujišťuje že v úterý už budou v Americe. V noci si zajišťují cestu přes hranice. Uvnitř dodávky si Maya čte knihu Activating Evolution od dr. Sureshe. Po chvíli dodávka zastavuje a řidič vytahuje Alejandra ven a říká že bude pokračovat jen když si Maya sedne k němu dopředu, Alejandro nesouhlasí a končí s několika kopanci daleko za ujíždějícím autem.

Costa Verde, Kalifornie, Claire a Noah (teď Butlerovi) doráží do nové školy kam Claire nastupuje. Noah jí varuje že když se někdo dozví o jejích schopnostech budou se zase stěhovat. Claire pak dostává nový Nissan Rouge jako předčasný dárek k narozeninám. Na hodině biologie si k ní sedá kluk West, který ji to ráno málem přejel autem. Ptá se jestli je robot(ten co dělá co se od něj očekává) nebo mimozemšťan(ten co si dělá co chce). Claire neodpovídá a ptá se ho na stejnou otázku. Noah má novou práci, tentokrát ve skutečné továrně na papíry. Od šéfa dostává čočku a musí mu říkat pane.

Hira potkáváme přesně tam kde jsme ho opustili na konci první sezony. Je ve feudálním Japonsku na travnaté pláni mezi obrněncem s helixem na vlajce a armádou, která na něj míří luky. Objevuje se zatmění slunce. Hiro na poslední chvíli zastavuje čas a zachraňuje obrněnce o kterém si myslí že je jeho dětský hrdina Takezo Kensei. Se slovy „Vyřid Kenseovi že si peníze může nechat“ obrněnec utíká pryč. Na Hira zamíří samostřílem další muž v brnění a ptá se Hira jestli je mnich protože nosí brýle. Hiro se ptá jestli je on hrdina Kensei. Muž si sundá masku a je vidět že je to běloch, odpoví že je znám jako Takezo Kensei ale že ho ještě nikdo nenazval hrdinou.

Matt Parkman se v snaží přes dveře vyjednávat, ozve se výkřik, vyrazí dveře a střelí dva muže. V další místnosti je muž a žena oba křičí že jsou rukojmí. Matt přečte myšlenky a střelí do ženy. Hned po tom se rozsvítí světla a ukáže se že šlo jen o cvičení. Dostává práci u NYPD. Při vyzvedávání Molly o kterou se teď s Mohinderem starají si Matta odchytne učitelka a stěžuje si že Molly spí při hodině a kreslí divné obrázky na kterých jsou zamračené oči s helixem.

Kaito Nakamura sedí před budovou Kirby Plaza. Ando cestou k němu vráží do Nathana-ten ho nepoznává. Nese Kaitovi noviny z kterých vypadne jeho fotka, přes obličej má nakreslený symbol. Kaito říká že za 24 hodin zemře.

Alejandro dobíhá ke stojící dodávce, odhrne plachtu a vidí mrtvoly s černou tekutinou vytékající z očí. Maya se sebe sama ptá co udělala. Alejandro ji uklidňuje že to není její chyba. Ukradnou dodávku a odjíždí pryč.

Claire leží na posteli a volá Nathanovi. Ten sedí neoholený v hospodě. Říká mu že neví jestli dokáže předstírat být normální a že jí Peter taky chybí. Nathan si myslí že není ten s kým by to měla probírat a zavěšuje. Podívá se do zrcadla a vidí svou tvář zjizvenou od ohně. Claire si zklamaně lehá do postele, při čemž ji z okna pozoruje vznášející se West a chvíli na to odlétá. Panu Bennetovi volá Mohinder že společnost konečně skočila na návnadu. Společně jí chtějí zničit.

Molly má noční můru. Matt jí přečte myšlenky, slyší jak křičí a hluboký hlas říkající že ji vidí (pozn. Přesně jako Sauron z Pána Prstenů). Molly se s křikem probouzí a chytá se Matta. Ten se jí ptá jestli ho viděla a jestli ví kde je, říká že když mu to poví tak ten muž ho zabije.

Na střeše Devauxovi budovy stojí Kaito čekající na Anda. Přichází někdo s kapucí. Kaito mu říká že ze všech devíti by nečekal že to bude on. Přichází Ando. Muž v kapuci s rozběhem chytá Nakamuru a oba padají přes římsu. Ando se kouká dolů, vidí Kaitovo mrtvé tělo v louži krve. Útočník tam není.

Irsko, banda chlapů hledá kontejner s ipody, který mají vykrást. Rozbíjí zámek u kontejneru číslo 9-1-0-9. Místo ipodů je uvnitř připoutaný Peter Petrelli ochuzený o horní část oblečení a bez emo účesu. Ptají se ho kde jsou ipody. Jeden vezme páčidlo a rozmáchne se na Petera, z jeho ruky vylétne modrá jiskra a odhodí útočníka. Jeden zloděj na něj vytáhne pistoli a znovu se ho ptá jak se jmenuje. Peter odpoví že neví.

Trivia:
• Epizoda byla delší cca o 10 minut než normální epizody
• Niki, DL, Micah a Sylar se v této epizodě neobjevují
• Španělské titulky jsou zobrazeny žlutě na rozdíl od Japonských, které jsou bílé

Helix:
• Na vlajce a meči Takeza Kenseie
• Na obrázcích od Molly
• Na fotce s Kaitem a Angelou
• Na Peterově náhrdelníku
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář